Celuj w sukces – 5 lekcji z książki ,,Droga do zwycięstwa”

Sztuka skutecznego osiągania celów


Nie ma chyba na świecie osoby, która nie chce być szczęśliwa.
Wiele osób szuka jednak magicznych sposobów, które z dnia na dzień pozwolą im osiągnąć sukces.


Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że często sam sobie stoi na przeszkodzie, aby marzenie lub cel mógł się urzeczywistnić.


Jak zmienić tę sytuację? Jak pozbyć się wymówek? Jak, zamiast ciągle próbować, zacząć osiągać konkretne efekty?


Zapewne wiesz (a być może sam miałeś okazję się o tym przekonać), że są takie książki, które inspirują i motywują do działania. Są takie, które otwierają głowę i pokazują, że niemożliwe jest możliwe. Są też takie, które dają siłę do tego, by iść naprzód wbrew przeciwnościom.


Książka ,,Droga do zwycięstwa’’ to praktyczny przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię od miejsca w którym jesteś, do celu. Dzięki temu skutecznie pokonasz wymówki i brak motywacji.

Więcej informacji o książce znajduje się na stronie:
http://drogadozwyciestwa.pl/produkt/ksiazka-droga-do-zwyciestwa/


Oto 5 lekcji z książki ,,Droga do zwycięstwa’’, które ułatwią Ci drogę do celu.

 1. Nie utrudniaj

  Zwykle człowiek ma tendencje do utrudniania sobie życia. Tak samo jest na drodze do sukcesu. Pojawiają się wymówki ,,a może innym razem’’, ,,nie jestem jeszcze gotowy’’, ,,a co, jeśli mi się nie uda’’…

  Można by wymieniać jeszcze bardzo długo. Wymówki są
  jednak poważną przeszkodą, często uniemożliwiającą osiągnięcie celu.

  Wielu osobom wydaje się, że aby osiągnąć sukces trzeba mieć pieniądze, znajomości, że ,,inni to mają szczęście, ale ja to co innego’’.

  Takie ograniczające przekonania są jak mur otoczony drutem kolczastym. Skutecznie hamują Cię na drodze do celu.

 2. Ciesz się drogą do celu

  To właśnie droga do celu sprawia, że ,,dorastasz’’ do wyniku, jaki zamierzasz osiągnąć. Efekt końcowy to tylko wisienka na torcie, zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań. Niezależnie od ostatecznego wyniku, warto czerpać maksimum radości z
  całego procesu. To, czego się nauczysz pozostanie z Tobą. Być może skorzystasz z nowo nabytej wiedzy i umiejętności w przypadku kolejnego celu. Radość z małych sukcesów i każdy kolejny krok w kierunku celu umacnia Cię i dodaje sił do dalszej podróży.

 3. Przygotuj się na sukces i na… ,,porażkę’’

  Sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Poprzedza go popełnianie wielu błędów, czasem bolesnych.

  ,,Porażka’’ jest jednak częścią sukcesu. Pomaga Ci wzrastać i kształtuje Cię. Wspiera Cię w tym, abyś stał się nową osobą.

  Proces zmiany nie jest możliwy do przewidzenia. Nawet najlepszy plan prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany w 100%. Nie wszystko pójdzie po Twojej myśli. Czasem nawet będzie dokładnie odwrotnie, niż byś się tego spodziewał. Mimo to, zachowaj spokój i rób swoje. Tak, jak umiesz najlepiej. Nie oglądaj się na ludzi.
  Możesz mieć cel podobny do tego, jaki mają inni, ale ścieżka do niego będzie zupełnie odmienna.

 4. Samo się nie zrobi – działaj

  Dzisiejsze czasy przyzwyczajają nas do tego, by wszystko mieć szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli chodzi o sukces, nie ma dróg na skróty. Jeśli chcesz czekać, aż coś samo się stanie, to życzę powodzenia i… cierpliwości…

  Nie musisz martwić się, że na początku drogi nie wiesz, jak osiągnąć ten cel. Pamiętaj jednak, że z pozoru nic nieznaczące działania, podejmowane systematycznie tworzą w efekcie wielkie zmiany.

 5. Skoncentruj się

  Każdego dnia dociera do Ciebie niezliczona ilość bodźców. Rozpraszacze czają się dosłownie wszędzie. Telewizja, radio, prasa, Internet…

  Nierzadko pierwsze co robisz, gdy się budzisz, to sprawdzasz profile w mediach społecznościowych, prawda?

  Chcąc ,,zaoszczędzić’’ trochę czasu, próbujesz nawet robić kilka czynności jednocześnie. Okazuje się jednak, że to nie działa.

  A gdyby tak wyłączyć wszystkie rozpraszacze?

  Ale jak to? Mam wytrzymać 15 minut bez zaglądania do Internetu? Szczerze mówiąc, tak, a nawet dłużej!

  Umiejętność koncentrowania się na jednym zadaniu sprawia, że generalnie zrobisz więcej i lepiej!

  Dlaczego to tak działa? Gdy jesteś skoncentrowany, Twoja energia skupiona jest na jednym zadaniu. Nie rozprasza się. Dzięki temu wykonasz je szybciej i dokładniej.

  To, oczywiście, tylko niektóre lekcje z książki ,,Droga do zwycięstwa”. Jeśli chcesz poznać je wszystkie i dać sobie szansę na sukces, zachęcam Cię do przeczytania i wdrożenia tych strategii.

  Więcej informacji:
  http://drogadozwyciestwa.pl/produkt/ksiazka-droga-do-zwyciestwa/

  Owocnej lektury!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart