W głowie się nie mieści!

Twój zapał opadł? Nie masz na nic siły? Nie wiesz, jak uporządkować swoją czasoprzestrzeń? Tego można się nauczyć! 

Niezależnie od tego, czy powierzchnia twojego mieszkania to 30 m czy 130 m kw, w każdym przypadku możesz je skutecznie zagracić. 

Zamiast jednak frustrować się, że tracisz godzinę na znalezienie czegokolwiek lub że odnalezienie tego graniczy z cudem, czytaj dalej. Podam Ci kilka sposobów na to, jak to ogarnąć. 

Mówi się że jeśli masz bałagan w głowie, to będzie on także tam, gdzie mieszkasz. To prawda. Twoje myśli, a za nimi podejmowane działania (lub ich brak) doprowadziły do zagraconego mieszkania.

Zamiast więc kupować dwudziestą parę spodni, które nagle okazują się być za duże lub zbyt małe, dobrym pomysłem może być sprzedaż lub oddanie tych rzeczy, w których nie chodzisz dłużej niż rok, komuś, kto jeszcze może z nich skorzystać. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale każdej rzeczy, którą można sprzedać lub oddać. 

Pomyśl, zanim zadziałasz. Łatwo podejmować decyzje w oparciu o emocje. W Internecie pieniądze wydaje się ,,lżej”, bo ich nie czujesz. To tylko cyferka na koncie. 

Oczywiście, masz prawo wydawać swoje pieniądze. Nie warto ich jednak marnować. 

Przecież wiesz, ile energii kosztuje Cię misterne upakowanie tych rzeczy w szafie. A co dopiero, gdy przyjdzie cokolwiek wyjąć… 

Czy warto tracić na to dziennie kilka godzin? To czas, który mógłbyś poświęcić na swoje pasje albo spędzić z bliskimi.

,,Ale ja tego wszystkiego potrzebuję!” – możesz powiedzieć. Czy na pewno? Czy może jest tak, że nawet nie bardzo pamiętasz, co tak naprawdę kryje się w zakamarkach Twoich mebli? 

Jak zjeść słonia? Po kawałku!

Zajmij się więc każdą szafką po kolei. Zbędne rzeczy spakuj i wynieś do piwnicy lub wyrzuć. Od razu. Oddziel je od potrzebnych. Potem przejdź do kolejnego mebla lub półki. Możesz podzielić to zadanie na kilka części, ale nie rób bałaganu tam, gdzie już posprzątałeś. 

Nie szukaj wymówek. Bierz się do działania niezwłocznie! To samo się nie zrobi. Po prostu zacznij. Przekonasz się, jakie to proste.

Jeśli szukasz inspiracji lub gotowej strategii krok po kroku, która pomoże Ci uporządkować swoje życie, kliknij >>TUTAJ<<

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart